sobota, 13 lutego 2010

;o)Cały tydzień byliśmy na wsi.I wiecie co zauważyłam?Niestety brak wsi!!!
Wszystko takie "miastowe" i zwykłe.Nie wiem czy przyzwyczaiłam się ,że dom na wsi jest sielski pełen pamiątek i pokoleniowych bibelotów a tu guzik z pętelką puste ściany bez kiczowatych obrazków.Meble,kuchnia jak z katalogu.Każdy ,przynajmniej tak mi się wydawało chce otaczać się przedmiotami z duszą lub jak ich nie ma to wyszukuje cudeniek na targach ,szuka u znajomych lub ratuje przed bezmyślnym wywaleniem na śmietnik.Myślałam ,że może moi gospodarze swoje skarby ukrywają na strychu ale nie na strychu stały meblościanki w tym samym stylu co w pokojach.Drewniane okna zamienili na plastikowe wszystko jest takie plastikowe.Tylko zwierzęta są te same i ten sam jest stosunek do zwierząt:pies na łańcuchu karmiony odpadami.Tęsknię za kilimami ułożonymi na wielkim łóżku, za obdrapanymi emaliowanymi garnkami,za maselnicą do ubijania masła ukrytej za drzwiami kuchni, za dywanikami dzierganymi ze skrawków.Wiem ,że trzeba iść z duchem czasu ,poznawać techniczne nowinki ale chyba głupio tracić swoją tożsamość.
Trochę mnie to męczyło.Zabieram się za robienie skrawkowego wianka.
Pozdrawiam!!

4 komentarze:

13ka pisze...

Witaj Asiu ja już dawno przestałam mieć nadzieję że na wsi każdy MUSI ocalić stare od zapomnienia. To tacy sami ludzie jak my a ta wieś kiedyś (przynajmniej u mnie tak jest) zostanie pochłonięta przez miasto i będzie jego kolejną dzielnicą. Każdy mieszka tak jak mu w duszy gra :). Żal to prawda ale czym byłoby życie bez niespodzianek? My w blokach mamy sielsko wiejsko a oni na wsi nowocześnie taki mały życiowy psikus pozdrawiam

asia pisze...

Tak masz racje życiowy żart ale jednak żal.
Chociaż najważniejsze jest to, że są jednak ludzie ratujący sielskie przedmioty.
Pozdrawiam.
J:O)

lambi pisze...

Znam wieś Buczyny pod granicą niemiecką...Skansen kultury łużyckiej się nazywa. Tam są nawet gołębie wielkości kur - chyba coś w Pani guście...Co do reszty to po prostu dajcie sobie na wstrzymanie, albo przeprowadźcie się na wieś ! Ja do siebie serdecznie zapraszam ! Kosiarkę schowam i chętnię wręczę kosę i sierp i popatrzę hehehe ! Nie ma to jak pisać banialuki :)

asia pisze...

Lambi dziękuję za odwiedziny i chyba nie zasłużone słowa krytyki oraz złośliwości.
Pozdrawiam.
J:O)